Anasayfa

Bindallı Elbise Modelleri

Yazı 06 Aralık 2012 tarihinde eklendi. » Genel | Facebook'ta Paylaş

Genellikle düğün öncesi kına gecelerinde giyilen bindallı elbiseler aslında biraz otantik bir hava yaratıyor. Yöresel kıyafet görüntüsü ile giyenleri osmanlıdan bu günümüze kadar gelmiş olan bir sembol olmuş dersek sanırız doğru olur. Anadolumuzda kaftan adı ilede anılan elbiseler yöre halkı tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Kına gecesi kıyafeti olan bindallı elbiseler, üzerindeki oldukça çok detayları ile dikkat çekiyor. El işlemeleri yoğun olarak kullanılır. Genellikle üç parça olarak tamamlanan elbisede yelek, gömlek ve şalvar kombinasyonundan oluşmaktadır. Özellikle eski Türk filmlerinde sıklıkla karşılaşmışsınızdır. Son zamanlarda muhteşem yüzyıl dizisinin populer olmasıyla birlikte eski kıyafetlere rağbet artmış durumda. Neyse biz konumuza dönelim. Kına gecesinde giymek için tercih edilen bindallı elbiseleri almak yerine kiralamanız sizi bütçe olarak rahatlatabilir.

Malum evlilik öncesi hazırlıklarında para su gibi akıp gider. Mümkün olduğunca harcamalarınızı minimuma indirmeniz yeni oluşacak aile bütçenize artı bir katkı sağlayacaktır. O yüzden bir gün giyeceğiniz bir elbise için bir dünya para harcamanız sizin zararınıza olacaktır. Tabii ki maddi sıkıntısı olmayan insanların kiralamak yerine satın almalarına diyecek bir sözümüz yok. Onlar için belki manevi bir değer oluşturduğu için ilerde çocuklarına göstermek için saklamak  isteyebilirler.

Şimdi sizler için bir çok modellerden örnekler sunmak istiyoruz. Bu elbiseler sizler için bir fikir sahibi yapacağına inanıyoruz.

 

Diğer bindallı elbise modellerini sizler için video olarak sunmak istiyoruz.

Google'da Ara : Bindallı Elbise Modelleri

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bu Konu Hakkında Yorum Yazmak İstermisin ?